Dřevostavby- vaše úsporné bydlení

Dřevostavby se v České republice stávají čím dál populárnějšími. Zákazníci, kteří volí mezi stavbou zděného domu a dřevostavbou se rozhodují na základě celé řady nejrůznějších faktorů. Faktem zůstává, že dřevostavbu můžete zřídit relativně rychle, za určitých okolností ji lze přemísťovat mezi pozemky apod. To co nás ovšem nejvíce zaujalo je náklady na provoz takovéto stavby. Dozvěděli jsme se, že dobře provedená dřevostavba se dokáže vejít s náklady za vytápění i do 4.000,- Kč za rok. Toto je cena, která zajistí, že investované finance do dřevostavby se jednoznačně vyplatí. V průběhu životnosti dřevostavby úspory za vytápění přesahují samotnou cenu za její pořízení. Kvalitní izolace v kombinaci se špičkově provedenou prácí srazí náklady dřevostavby na její provoz. Faktem zůstává, že dřevostavby jsou více populární mimo  ČR, ovšem tento trend se začíná obracet a čím dál více lidí vzhlíží k dřevostavbám jako k ideální možnosti pro vytvoření svého nového domova. 

STAVORAMAX s.r.o. - dřevostavby na klíč

Klíčem k ještě větší úspoře na nákladech za energie je osazení dřevostavby solárními kolektory k ohřevu teplé užitkové vody. V letošním roce nás oslovila firma STAVORAMAX s.r.o. - dřevostavby  k realizaci solárního ohřevu vody na jedné z jejich  zakázek. Byli jsme velmi překvapeni způsobem provedení veškerých prací na dřevostavbě, neboť se velmi lišilo mezi tím co jsme doposud viděli a známe. Firma Stavoramax přistupuje ke zhotovení velmi zodpovědně. Zaujala nás preciznost s jakou je na stavbě postupováno a to i v těch nejmenších detailech. Vzhledem k tomu, že jsme solární kolektory osazovali na celé řadě montovaných rodinných domcích, roubenkách apod., dokážeme objektivně zhodnotit provedení jednotlivých prací a zároveň nám zpětnou vazbu poskytují sami ti, kteří v domech bydlí. V tomto článku nebudeme rozebírat nejrůznější nedostatky firem v oblasti stavebnictví, je ale třeba poukázat, že jsme narazili na malou rodinnou firmu, která k provedení prací přistupuje rozličně, a to velmi zodpovědně. Celá prezentace zhotovení dřevostavby uvedenou firmou STAVORAMAX s.r.o. působí velmi důvěryhodně a lze ji s klidných svědomím doporučit. Vidíme zde jednoznačné plus pro zákazníka, kdy majitel firmy je sám členem zhotovitelského týmu a dbá na co nejpreciznější provedení. 

Jak probíhala montáž solárních kolektorů se dozvíte na uvedeném odkaze: video zhotovení solárního ohřevu na dřevostavbě

Solární ohřev na dřevostavbách

Pokud Vás zaujaly dřevostavby, můžete si vybrat nějakou z celé řady variant, kterou třeba právě daná firma nabízí: katalog dřevostaveb STAVORAMAX s.r.o. . Rádi Vám ve spolupráci s výše uvedenou firmou zhotovíme solární ohřev vody na klíč a snížíme tak ještě více náklady na provoz vašeho nového domnova.

Solární kolektory na ohřev pro dřevostavby