Úvod

1 minuta čtení (255 slov)

Údržba solárních zásobníků

udrzba-solarnich-zasobniku Jak udržovat solární zásobníky

Údržba solárních zásobníků

Postup na vyčištění bojleru od vodního kamene a usazenin.

Solární zásobník stejně jako ostatní bojlery určené k ohřevu vody  je nutné pravidelně udržovat. Pokud chcete, aby správně a dlouho tato zařízení fungovala je třeba jim poskytnout  i pravidelný servis. Četnost čištění závisí na provozu a kvalitě vody v místě použití. Nedoporučujeme čištění abrazivními látkami či rozpouštědly, ty chemicky nebo mechanicky narušují povrch materiálů a ohrožují i ochranný smaltovaný nátěr. Údržbu doporučujeme provádět v období s menší intentitou slunečního svitu.

  • Odpojte od elektrického zdroje solární regulaci a elektrickou topnou patronu.
  • Uzavřete přívod vody do zásobníku na napouštěcím potrubí a otevřete kohoutek od teplé vody na vodovodní baterii. Tímto zásobník odtlakujete a zajistíte nasávání vzduchu do zásobníku při vypouštění.
  • Otevřete vypouštěcí ventil a vypusťte obsah zásobníku.
  • Odstraňte kryt příruby servisního otvoru a postupně povolujte šrouby až dojde k její demontáži. Zkontrolujte ochrannou anodu a těsnění pod přírubou. V případě jakékoliv pochybnosti o jejich stavu doporučujeme okamžitou výměnu. Nevracejte zpět jakékoliv poškozené části.
  • Vyšroubujte elektrickou topnou patronu a očistěte ji od usazenin.
  • Vyberte všechny nánosy a nečistoty, které se usadily na dně nebo stěnách zásobníku. Pokud je vodní kámen měkký, měl by jít očistit proudem vody nebo otřením. Pokud bude tvrdý, doporučujeme kámen odstranit dřevěným předmětem. Při čištění nesmíte poškodit smalt. Menší části zanesené vodním kamenem, lze očistit ponořením do octové vody.
  • Zásobník potom řádně vypláchněte.
  • Při zpětné montáži nainstalujte všechny demontované části zpět. Bojler napusťte vodou a zapojte k tepelným zdrojům. Následně zkontrolujte, zda nikde nedochází k únikům kapaliny v důsledku netěsností.      
Je lepší solární systém nebo tepelné čerpadlo?
Srovnání vakuových a deskových kolektorů

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://solarni-ohrev-vody.cz/