Montujeme takové kolektory, které vydrží. Je to vlastně hlavní důvod, proč v naší nabídce nenajdete vakuové trubicové kolektory.
Pokud má kolektor vydržet 30 let, je třeba ho instalovat v souladu s lokalitou, pro kterou je určen.
Letošní rok přináší v segmentu jak domácností, ale i podnikatelském zvýšenou finanční zátěž v podobě prudkého nárustu cen energií. Největší dopad bude mít nejspíše na domácnosti, závislé na vytápění elektrickou energií. Dle mediálních zdrojů by se mělo jednat o nárust přibližne 5% pro domácnosti využívající elektrickou energii pro běžné spotřebiče nebo svícení, nicméně vyšší finanční zátěž se předpokládá u domácností s elektrickým ohřevem vody a vytápěním. Zde meziroční nárust může dosáhnout až 25%. Nejmenší zátěž by měli pocítit obyvatelé připojení k dálkovému topení od teplárenských společností a to z důvodu snížení sazby DPH z 15% na 10%, kdy toto z velké části kompenzuje zvýšení ceny elektřiny a nemělo by se dostat nad 5%. V některých obcích ale může dojít i k mírnému poklesu ceny. Jedná se ovšem spíše o lokální vyjímky.
Zajímavá situace na trhu s elektrickou energií započala na tuzemském trhu již v loňském lednu, kdy skupina ČEZ prudce zdražila v sazbě D02, tedy v segmentu odběratelů s nižší spotřebou a pro domácnosti využívající elektřinu k vytápění se zdražení prakticky nedotklo, tak letošní situace je diametrálně odlišná, a ČEZ tak otevřel cestu ke zdražení pro další významné distributory.
Pro nezávislé porovnání cen energií doporučujeme kalkulátor TZB-Info: https://kalkulator.tzb-info.cz/
Zde můžeme srovnat vývoj cen mezi loňským a letošním rokem. Docházíme tak ke zjištění, že např. nízký tarif u skupiny ČEZ zdražil o 67% na 2140 Kč vč. DPH, u vysokého tarifu byl nárust o 32,5% na 2213 Kč. Cenovou politiku a tah na zákazníka těchto největších hráčů na trhu lze do jisté míry odrazit přechodem ke konkurenci a ušetřit tak řádově tisíce korun ročně, samozřejmě i s ostatními zajímavými podmínkami např. co se fixace ceny týká.
V případě zdražení cen zemního plynu tento nárust nebude na takové úrovni jako u elektrické energie. Nicméně ceny se mohou u různých dodavatelů výrazně lišit. Nevýznamnější dodavatel plynu společnost Innogy by se měl pohybovat jako každoročně v nárustu kolem 5%, ovšem reakce ostatních dodavatelů zřejmě na sebe nenechá dlouho čekat a u menších dříve výhodných dodavatelů zaznamenáme až 10% meziroční nárust. Děje se tak navzdory celosvětovému poklesu cen plynu na světových trzích. Například v případě ČEZ Prodej se jedná o vyjímku kdy šla s cenou od počátku loňského roku o 25%. Společnosti jako Centropol Energy, nebo E.ON zůstali na hranici cca 8% zdražení. Energetický regulační úřad ERÚ vyhlašuje každé čtvrtletí indikativní cenu. Jedná se o doporučení, jak by cena měla vypadat. Nižší cena by se měla týkat domácností, které plyn využívají k vytápění, vyšší se týká ohřevu TUV. Největší cena za MWh se tak samozřejmě promítne u domácností používající plyn pouze k vaření. Ovšem jak už bylo zmíněno, jedná se o doporučené ceny, A tak realita ve většině případů značně zaostává a ve většině případů jsou ceny nastaveny nad limitem doporučeným ERÚ.
V následujícím přehledu se pokusíme odpovědět na nejčastější dotazy našich zákazníků, kteří si chtějí pořídit solární systém pro ohřev TUV nebo přitápění. Jedná se o zjednodušený souhrn, jelikož k problematice každého odvětví se věnujeme podrobněji v jednotlivých článcích na našem webu.
V zásadě musíme vycházet z co největšího využití slunečních paprsků dopadajících na solární kolektor. Z geografického hlediska v našich podmínkách je nejvýhodnější orientace na jižní, potažmo jihozápadní světovou stranu. Z technického hlediska je nejvýhodnější umístění solárních kolektorů na konstrukci střech šikmých i plochých s ohledem na minimalizaci např. mechanického poškození nebo na dopad slunečního záření na plochu kolektoru.
https://solarni-ohrev-vody.cz/umisteni-solarniho-systemu
Základním předpokladem pro správně nadimenzovaný a zkonstruovaný solární systém je energie. Pokud se tedy bavíme o solárních systémech, jako pohonná energie slouží tedy slunce. Není třeba spekulovat, k výpočtu předpokládaných tepelných zisků solární soustavy slouží speciální softwary k tomu určené.
Vážení zákazníci,
velice nás mrzí, v jaké situaci se ocitla naše společnost s ohledem na vývoj situace a opatření způsobených virovou pandemií Covid 19. Stejně jako většina odvětví z oblasti obchodu a služeb jsme byli nuceni omezit naše podnikatelské aktivity s ohledem na vládní nařízení a ne naší vinou bylo třeba velkou část poptávek resp. zakázek odložit nebo zrušit z mnoha důvodů, které ze současné situace vyplývají.
Ačkoliv nám současná situace plně neumožňuje, jak již bylo řečeno uspokojit všechny dotčené strany, naše pracovní tempo zůstává nedotčené. Vaše poptávky budeme nadále evidovat a společně budeme hledat nejpřívětivější řešení dodávek technologií a služeb našim zákazníkům. S našimi zahraničními i tuzemskými dodavateli jsme za léta podnikání vyvinuli pevné vazby, které nezůstaly ani v této těžké době přerušeny a aktivně společně hledáme řešení pro další úspěšné obchodní vztahy.
Se slibnými nadějemi na další vývoj řešení vzniklé situace jsme schopni připravovat projekty k Vašim investicím v oboru solárního ohřevu vody. Nasmlouvané zakázky budou v nejbližších možných termínech zrealizovány s plnou garancí podpory jak technické, tak administrativní pro případy řešení v dotačním programu NZÚ. Můžete se na nás samozřejmě obracet i ve věcech servisních zásahů, abyste nezůstali bez teplé vody a abychom Vám potvrdili náš přístup také v lidské rovině. Montáže i servisní zásahy provádí naši pracovníci v souladu s nařízením Vlády ČR i usneseními MZ ČR souvisejícími s ochranou zdraví i majetku v dnešní krizové situaci a nevystavujeme tak Vás, naše zákazníky ani naše pracovníky žádným zbytečným rizikům nákazy Covid 19.
Věříme, že situace v naší zemi se v nejbližší době přinejmenším stabilizuje a umožní nám opět v co největší míře uspokojovat nejnáročnější požadavky Vás, našich zákazníků.
Mnoho z nás již napadlo, jakým způsobem nejvíce a nejefektivněji ušetřit za náklady spojené s ohřevem teplé užitkové vody.
Máme zde pro Vás několik tipů a rad, které které Vám s tímto problémem mohou pomoci. Ohřev TUV zabírá až 20% všech nákladů domácností. Teplá voda zaujímá v rozpočtu domácností druhé místo, před ní je výdej peněžních prostředků za vytápění. Tam padnou největší náklady co se výdajů za energie týká.
Pokud jste již vynaložili velké úsilí na snižování nákladů na vytápění vašeho domu a vaše účty jsou stále vyšší, než jste je chtěli mít, váš ohřívač vody může být viníkem. Zkuste spojit vytápění a ohřev vody, na trhu najdete takzvané kombinované kotle. Ty jsou na elektřinu a zároveň mají tepelný výměník.
Můžeme hovořit o správně vybraných spořičích vody, které nakombinujeme s triky, které nestojí ani korunu. Přesvědčte se, že ani větší úspora vody neznamená ztrátu pohodlí. Plýtvání vodou, je i plýtvání energií. Pojďme se podívat, jak můžeme ušetřit za teplou vodu a spotřebovanou energii a přesvědčte se, že šetřit vodou se vyplatí nejen Vaší peněžence, ale také s ohledem na životní prostředí.
České statistiky uvádějí, že máme nejnižší spotřebu na osobu a den kolem 40 l, což je v přepočtu na energii 2 kWh a naopak průměrná spotřeba je asi trojnásobná - 120 l, tedy 6 kWh. Nejvíce teplé vody použijeme na koupání a mytí nádobí pod tekoucí vodou. Je to zároveň i voda nejteplejší a méně vody s nižší teplotou spotřebujeme při sprchování či mytí rukou.
Před pořízením zásobníku na TUV resp. bojleru bychom měli postupovat ve výběru podle některých zásadních kritérií. Doporučujeme také příčíst si náš článek průvodce výběrem bojleru. Měli bychom v první řadě vzhledem k velikosti zásobníku počítat, pro kolik osob v domácnosti teplou vodu potřebujeme, znát skutečnou spotřebu vody.
Dále vzhledem k dispozičním možnostem počítat s jeho rozměry a v neposlední řadě vědět, jaký zdroj energie bude k ohřevu bojleru využíván. Připojování těchto zařízení musí odpovídat příslušným normám a předpisům a instalaci je třeba svěřit k tomu oprávněné osobě. Určitě nic nezkazíte, pokud před koupí samotného bojleru budete jeho využitelnost a funkčnost konzultovat s odborníkem, nikoliv s prodavačem v marketu. Nejprve bychom měli zvolit zásobník podle typu konstrukce. Na trhu jsou běžně k dostání tři základní typy, a to tlakové, beztlakové a průtokové ohřívače.
Vy vyplníte dotazník a my vypracujeme nabídku, kterou neodmítnete.