3 minut/y čtení (661 slov)

Varování: Buďte obezřetní před pochybnými firmami zabývající se montáží solárních panelů

Předstírané montáže solárních panelů: Jak si uchránit peníze a investovat s rozvahou Předstírané montáže solárních panelů: Jak si uchránit peníze a investovat s rozvahou

Rostoucí poptávka po solárních panelech a nebezpečí podvodných firem

Solární energie je stále populárnější a mnoho lidí se rozhoduje investovat do solárních panelů jako způsobu, jak snížit své energetické náklady a přispět k ochraně životního prostředí. Bohužel, s rostoucí poptávkou po solárních panelech, se na trhu objevují i podvodné firmy, které slibují kvalitní montáž a výkon, ale ve skutečnosti se angažují v pochybných praktikách. 

Trik podvodných firem: Zálohy a nedodržování termínů

Jedním z nejčastějších triků je vybírání záloh předem a následné nedodržování stanovených termínů. Tito podvodníci využívají touhu lidí za úsporou energie a nabízejí rychlou a levnou instalaci solárních panelů. Po obdržení zálohy však často opakovaně odkládají práci a často se nestarají o to, aby dodrželi dohodnuté termíny. Výsledkem je, že zákazníci jsou ponecháni s nezapočatou nebo nesprávně nainstalovanou solární energií a jsou tak finančně poškozeni.

Nebezpečí neschválených výrobků při montáži solárních panelů

Dalším problémem je montáž neschválených výrobků, které tyto firmy používají při instalaci solárních panelů. Tyto nekvalitní a neověřené výrobky často nefungují správně a mohou vést k poruchám a selhání solárního systému. To nejenže snižuje výkon solárního zařízení, ale u FVE také může způsobit škody na elektrickém zařízení domu. Kromě toho nekvalitní solární panely mají kratší životnost a zákazníci tak ztrácejí peníze investované do tohoto systému a s tím i dotaci. Náklady na opravu tohoto systému potom vysoce převyšují náklady, které by byli při pořízení kvalitního systému od ověřené firmy.

Varování od investigativního pořadu "Černé ovce"

Některé společnosti specializující se i na montáž solárních panelů byly opakovaně předmětem investigativního pořadu České televize s názvem "Černé ovce". Tento seriál odhaluje různé podvody a nekalé praktiky, které jsou škodlivé pro spotřebitele. Když se firma objeví v pořadu "Černé ovce", je to jasným signálem, že je lepší se vyhnout jejím službám a hledat spolehlivější alternativy. Tento program slouží jako důležitý zdroj informací pro spotřebitele, kteří se chtějí chránit před podvodnými firmami v oblasti solárních panelů. 

Jak najít spolehlivou firmu?

1. Žádost o reference - Hodnocení a dodržování termínů

Předtím než se rozhodnete pro firmu, která bude instalovat vaše solární panely, proveďte si pečlivý průzkum. Zjistěte si o firmě co nejvíce informací, včetně hodnocení a recenzí od jiných zákazníků. Zkontrolujte také, zda firma má platné licence a povolení pro instalaci solárních systémů. Hledejte reference. Najděte si zkušenosti zákazníků s danou firmou, kvalitu instalace a dodržování dohodnutých termínů.

2. Smlouva a podmínky - Zajištění jasnosti a bezpečnosti

Před podepsáním smlouvy si důkladně přečtěte veškeré podmínky a ujistěte se, že jsou jasně uvedeny všechny detaily týkající se práce, termíny dodání a platby. Mějte na paměti, že důvěryhodné firmy nebudou požadovat předem vysoké zálohy.

3. Licencovaní a certifikace - Důkazy o kvalifikaci a schopnostech

Zjistěte, zda firma disponuje potřebnými licencemi a certifikacemi pro montáž solárních panelů. Spolehlivé firmy budou ochotny poskytnout důkazy svých kvalifikací a schopností.

4. Konzultace s odborníky - Pomoc při rozhodování

Nezávislý konzultant nebo odborník v oblasti solární energie vám může pomoci při výběru spolehlivé firmy. Mohou vám poskytnout nezaujatý názor a poradit vám při rozhodování.

5. Platební podmínky - Bezpečnost při platbě

Buďte obezřetní při platbě. Důvěryhodné firmy obvykle požadují platbu až po dokončení instalace a ověření správného fungování solárního systému. (Naše firma nepožaduje žádné zálohy dopředu.)

6. Garance a záruky - Důležitost dlouhé životnosti a výkonu solárních panelů. Zvolte si spolehlivého partnera

Ujistěte se, že firma poskytuje dostatečné záruky na své práce a použité materiály. Kvalitní solární panely by měly mít dlouhou životnost a spolehlivé výrobce by měl nabízet záruku na jejich výkon. Zapamatujte si, že instalace solárních panelů je dlouhodobou investicí v podobě úspor energie a je důležité najít spolehlivého partnera, který vám poskytne kvalitní a profesionální služby.

Důkladný výzkum, reference a dodržování doporučených opatření vám pomohou minimalizovat riziko podvodných praktik a zajistit úspěšnou a spolehlivou instalaci solárního systému.

Varování: Buďte obezřetní před pochybnými firmami zabývající se montáží solárních panelů
NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM 2023+ OPĚT STARTUJE
Dotace 90.000,- Kč na solární ohřev pro seniory NZ...

Související Články